KARGO VE TESLİMAT:

1- Hazırlık Süresi: 1siparisver.com’dan sipariş edilen ürünlerin hazırlık süresi 2-5 iş günüdür.Resmi tatil günlerinde sevkiyat yapılamamaktadır. Süre stok durumuna bağlı olarak uzayabilir.
2- Kargoya Teslim: Hazırlık süresinin ardından siparişiniz size ulaştırılmak üzere kargoya verilir.
3- Kargo Takip Numarası: Hazırlık aşaması biten ürün ya da ürünlerinizin kargo takip numarası üye olurken verdiğiniz e-posta adresinize iletilir.
4- Teslimatı Geciktiren Durumlar Hakkında Bilgi:
* Türkiye genelinde ürünün teslim edileceği adresin uzaklığı ve kargo şirketinin bölgeyi ziyaret sıklığı teslimat gününü etkileyebilir, sipariş teslimi gecikebilir. 
* Siparişin teslim edileceği bölgedeki olumsuz hava ve ulaşım koşulları, ürünün teslimini geciktirebilir.
* Yılbaşı, bayram ve özel günlere denk gelen zaman dilimlerinde her zaman kargo tesliminde belli bir yoğunluk yaşanır. Bu özel günlere denk gelen siparişlerde, teslimat gecikebilir.
5- Hafta Sonu ve Resmi Tatiller: Pazar ve resmi tatil günlerinde verdiğiniz siparişler, takip eden ilk iş gününde işleme alınır.
6- Çalışılan Kargo Şirketi: 1siparisver.com, MNG Kargo ve Sürat kargo ile çalışmaktadır.
7- Kargo Ücreti: Kargo ücreti alışverişlerinize dahil edilecek olup belirtilen ücretsiz kargo tutarı aşıldığı taktirde kargo ücreti alışveriş tutarına yansıtılmayacaktır. 
8- Bilgilendirme: Siparişiniz kargoya verildiği zaman, üye olurken verdiğiniz e-posta adresinize bilgilendirme mail'i yollanır. Mail'deki ilgili link'i tıklayarak veya 1siparisver.com’daki "Kargom Nerede" link'ini tıklayarak siparişinizi takip edebilirsiniz.
9- Sipariş Teslimi: Siparişinizi ancak siz teslim alabilirsiniz. Ancak adreste, sizin teslimatınızı alacak başka biri varsa, bu bilgiyi siparişi oluştururken mutlaka belirtiniz. Belirtmediğiniz taktirde, siparişiniz başkasına teslim edilmez.
10- Adres Değişikliği: Sipariş oluşturduktan sonra teslim adresini değiştirmemeniz gerekir. Aksi halde siparişiniz önce 1siparisver.com'a geri döner, sonra sizin belirlediğiniz yeni adrese yönelik teslim süreci en başından başlar.
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR